İzmir Özel Türk Koleji

İTK MANİSA KAMPÜSÜ “ÖDÜLLÜ ELO SATRANÇ TURNUVASI” HEYECANI

08.06.2017 00:00:00

İTK Manisa Kampüsü tarafından 03-04 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen “Ödüllü ELO Satranç Turnuvası” çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

 

4 kategoride düzenlenen turnuvanın A kategorisi ELO hesaplamalarına dahil olarak organize edildi. Ayrıca tüm kategori sonuçları UKD hesaplamalarına gönderildi.

 

Dereceye giren sporculardan her kategoride ilk 3 sırayı alan sporculara kupa ve madalya verilirken 1.lere yarım altın, 2.lere çeyrek altın, 3.lere gram altın verildi. Her kategorideki en iyi bayan sporcu kupa ve madalya ile ödüllendirilirken yapılan çekilişle birçok sürpriz hediye sahiplerini buldu.

 

Turnuvada A Kategorisi-açık kategoride Metin Çakıroğlu, A Kategorisi Bayanlar Kategorisi Duru Tuncer, B Kategorisi-12 yaş altı ve Bayanlar Kategorisi Sıla Yaman, C Kategorisi-10 yaş altı Bayanlar Kategorisi Nehir Ersöz, D Kategorisi-8 yaş altı Arda Çamlar, D kategorisi-8 yaş altı Bayanlar Kategorisi Melisa Tatlıcıoğlu birinci oldu.

 

Turnuvanın ödül töreni tüm kategorilerin sonuçlanmasının ardından okulun konferans salonunda yoğun bir katılımla yapıldı. Okul yönetiminin oyunculara sürpriz yaparak çekiliş gerçekleştirmesi ve bunun sonucunda sürpriz hediyelerin verilmesi ödül töreninin daha renkli ve eğlenceli geçmesini sağladı. 

 

İTK’lı Yöneticiler; “Manisa Kampüsümüzde ilk kez gerçekleştirdiğimiz turnuvaya olan ilgi bizi oldukça mutlu etti. Yeni eğitim-öğretim döneminde de satranç severleri bir araya getirecek organizasyonlar düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.