İzmir Özel Türk Koleji

İTK MANİSA KAMPÜSÜ ÖDÜLLÜ “ELO SATRANÇ TURNUVASI” 3-4 HAZİRAN’DA

01.06.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Manisa Kampüsünde düzenlenecek olan ödüllü “ELO Satranç Turnuvası” 3-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Herkese açık olarak düzenlenen turnuva, 4 Haziran Pazar günü ödül töreniyle sona erecek. Özellikle Manisa, İzmir ve çevre illerden ilginin yoğun olduğu turnuvaya geniş bir katılımcı kitlesi bekleniyor.

 

Turnuva 8-10-12 yaş altı ve açık kategorilerde 5 turdan oluşacak. Dereceye giren sporculardan her kategoride ilk 3 sırayı alan sporculara kupa ve madalya verilirken 1.lere yarım altın, 2.lere çeyrek altın, 3.lere gram altın verilecek. Bölgedeki güçlü oyuncuları bir araya toplaması beklenen turnuvanın çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olması bekleniyor.

 

Karşılaştıkları yoğun ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getiren İTK’lı yöneticiler, daha önce Marmaris ve Bornova Kampüslerinde yapılan turnuvanın ilk kez Manisa Kampüsünde gerçekleşeceğini belirtti. Hem Türkiye hem İzmir için satranç sporunda önemli gençler yetiştiren İzmir Özel Türk Koleji, satranç severlere olan desteğini ve bu sporu sevdirmeyi amaçlayan organizasyonları sürdürmeyi devam edeceklerini söyledi.