İzmir Özel Türk Koleji

İTK MEZUNLARI DERNEĞİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL KUTLAMA

25.11.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji’nin 67 yıllık köklü geçmişinde uzun yıllar çalışarak bugün sayıları on binleri bulan İTK mezunlarını yetiştiren, İzmir Özel Türk Koleji’ne sayısız katkı sağlayan öğretmenler İTK Mezunları Derneği tarafından organize edilen Öğretmenler Günü yemeğinde bir araya geldi.

 

Her yıl İTK Mezunları Derneği tarafından organize edilen Öğretmenler Günü yemeğine İTK’nın Kurucusu Bahattin Tatış ve İTK’nın ilk yıllarına ait anılar damga vurgu. Türkiye’nin ve dünyanın farklı köşelerinde sanat, spor ve bilim alanlarında önemli başarılar  kazanmış mezunların yetişmesinde büyük katkıları olan ve Bahattin Öğretmen gibi öğretmenlik mesleğine gönül veren emekli öğretmenler hep birlikte keyifli bir gün geçirdi.

 

İTK Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İTK Büyükçiğli Kampüs Müdürü İpek Deniz açılış konuşmasını gerçekleştirdikten sonra sözü İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış’a bıraktı. İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış yaptığı konuşmada “Rahmetli babam Bahattin Tatış burasını bir eğitim yuvası olarak kurmuş ve takriben 50 küsur yıl idare etmiştir. Daha sonra onun bayrağını ben aldım. Tabii onun kadar başarılı olmak mümkün değil ama elimizden geleni yapıyoruz. Babamın vasiyetnamesinde en fazla isteği bizlere talimat olarak verdiği bir cümleyi sizlerle paylaşmak isterim. Tek isteğim İzmir Özel Türk Koleji’nin ilelebet payidar kalması, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak yoluna devam etmesidir.” dedi.

 

Devlet Opera ve Bale sanatçıları tarafından gerçekleştirilen dans gösterisi ile devam eden etkinlikte öğretmenlerin hep bir ağızdan söyledikleri öğretmen şarkıları, eski dostlar şarkısı ve İTK marşı ile renklendi. İTK Mezunları Derneği tarafından günün anısına hediye edilen öğretmenlerin isimlerine özel hazırlanan kep püskülleri ve sertifikalar büyük beğeni topladı.

 

İTK’nın Kurucusu Bahattin Öğretmenin “Öyle bir eğitim ve öğretim kadrosu oluşturalım ki; İzmir Özel Türk Koleji’nin öğretmen ve idarecileri, öğretmenlik mesleğinin erdemini kavramış, idealist, özverili, üstün yetenekli eğitimciler olsunlar.” dediği gibi öğretmenlik mesleğine gönül veren öğretmenlerin her birlikte gerçekleştirdikleri pasta kesimi ardından Öğretmenler Günü yemeği sona erdi.