İzmir Özel Türk Koleji

İTK ODA ORKESTRASI’NDAN MUHTEŞEM KONSER

08.06.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Oda Orkestrası bu sene geçen senelerden farklı olarak konsere Oda Orkestrası Şefi Uğur Sayınbatur ve Müzik Zümresi öğretmenleri ile birlikte özel çalışarak hazırlandılar.

 

İzmir Özel Türk Koleji’nde her yıl gerçekleştirilen Oda Orkestrası Konserlerine öğrencilerimiz bu sene geçtiğimiz yıllardan farklı olarak özel çalışarak hazırlandılar.

Oda orkestrası konserleri geçtiğimiz yıla kadar dışarıdan gelen yaylı çalgı öğretmenlerimizin özel dersleri ile gerçekleşen bir oluşumdu. Bu sene geçen senelerden farklı olarak öğrencilerimiz Oda Orkestrası derslerinde Oda orkestrası Şefi Uğur Sayınbatur ve Müzik Zümresi öğretmenleri ile birlikte konsere hazırlandılar.

Bu dersler her hafta okul çıkışında gerçekleştirildi. Derslere okulumuzda yaylı ve üflemeli çalgı çalan tüm öğrenciler davet edildi. Derse katılan öğrenciler Kasım ayından itibaren her hafta orkestranın içinde nasıl yer alındığını ve toplu bir biçimde çalma alışkanlığını edinmek amacıyla biraraya gelerek çalıştılar. Dışarıdan gelen yaylı çalgı öğretmenlerimizin desteği ile bu yılki Oda Orkestrası Konserimiz gerçekleşti. Orkestramızdaki öğrencilerimizin kimi 6 yıldır enstrüman çalarken kimi de daha 7 aylık bir çalışma ile gecede performanslarını sergilediler. Tüm öğrencilerimiz gecede performansları ve yetenekleri ile büyük beğeni topladı.

Öğrencilerimiz önce solo performanslarını sergilediler daha sonra toplu olarak 9.Senfoni-L.W.Beethoven, Lascia Ch’io Pianga – G.F. Handel, El Condor Pasa – D.A. Robles, The Godfather – Nina Rotave Tango & Cha Cha – D.R.Bellwood eserlerini çaldılar.