İzmir Özel Türk Koleji

İTK PDR BÖLÜMÜ EĞİTİMDEN EĞİTİME KOŞUYOR

03.01.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji, akademik kadroların da eğitiminin son derece önemli olduğu inancıyla öğretmenlerine yönelik eğitim programları hazırlamaya devam ediyor. İTK PDR Bölümü, bu kapsamda Psikoloji alanının önemli isimlerinden Dr.Nevin DÖLEK tarafından gerçekleştirilen “Terapötik Kartlar Uygulayıcı Eğitimi”ne katıldı.

 

Best Western Konak Otel’de gerçekleşen eğitimde “İTK Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Bornova, Manisa, Marmaris Kampüsleri ve Anaokullarında görev alan her bir Psikolojik Danışmanın bilgisine bilgi katması İTK PDR Bölümünü daha da güçlendirecektir.” sloganından yola çıkılarak İTK PDR Biriminin tümü eğitim aldı.

 

Terapötik Kartlar, yapılandırılmış bir bilinçaltı dışa vurum tekniği olarak öğrenciler ile daha hızlı yol almayı sağlayan, bireysel ve grup halinde uygulanabilen, her yaşa uygun, etkili kullanılan bir materyaldir. Bu materyal ayrıca öğrencilerle oyun oynamak ve kişiler arası etkileşimi geliştirmek için de kullanılabilir. Terapötik Kartların, İTK okullarında eğlenceli ve anlamlı bir araç olarak kullanılması yönünde İTK PDR Bölümü eğitim alarak öğrencilere farklı yaklaşımlarda bulunma konusunda yeni bir adım attı.

 

İTK PDR Bölümü, uygulamaların yapıldığı eğitimin çok yararlı olduğunu belirterek eğitim sonunda İTK’lı her bir Psikolojik Danışman “Uygulayıcı Sertifikası” almıştır.