İzmir Özel Türk Koleji

İTK, PERYÖN ZİRVESİNDE 67 YILLIK BİLGİ BİRİKİMİNİ AKTARDI

10.10.2016 00:00:00

PERYÖN tarafından düzenlenen 13. Ege İnsan Yönetimi Zirvesi’nde yer alan konuşmacılar arasında bu yıl İzmir Özel Türk Koleji Genel Müdürü Yiğit Tatış da vardı. Mimarlar Odasında gerçekleşen zirvede “Hayaller ve Gerçekler, İK Bunun Neresinde?” konu alındı.

 

Programda ilk gün yer alan “İK’cılar üst yönetimden neler bekler, üst yönetim İK’dan ne ister?” konulu oturumda İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış, 5 Kampüs ile Türkiye’nin ilk özel okulu olma gururunu taşıyan İzmir Özel Türk Koleji’nin 67 yıllık deneyimini ve kendi birikimlerini katılımcılarla paylaştı.

 

İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış, “Üst yönetim İK’dan ne ister?” konulu oturumda; üst yönetim İK’dan doğru kişiyi bulma, yetiştirme ve elde tutma için gerekli çalışmaları yapmasını istediğini ancak ülkemizdeki ekonomik durumdan dolayı kısıtlı kaynaklar nedeniyle İK ile daha büyük stratejik planlamalar yapılamadığını belirtti. “Dünyayı yöneten büyük şirketlerin başarılı olmasındaki ortak nokta en iyi insanları bulma, yetenek takıntısıdır. Bu da İK ile yapılan stratejik planlamalar ile mümkün olmaktadır.” dedi. Son derece keyifli ve başarılı geçen oturuma genç katılımcıların ilgisi dikkat çekti. Oturumun ardından PERYÖN tarafından katılımcılara teşekkür plaketi verildi.

 

Zirvede aynı zamanda İTK Uşakizade Köşk Müdürü Ahmet Gürel’in “Görülmemiş Atatürk Fotoğrafları” sergisi yer aldı. Birbirinden değerli özel Atatürk resimlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi büyük beğeni topladı.