İzmir Özel Türk Koleji

İTK ŞİİR OKUMA YARIŞMASI’NDA COŞKULU ANLAR YAŞANDI

17.01.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Türkçe Zümresi tarafından her eğitim öğretim yılında düzenlenen ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olan “İTK Ortaokul Şiir Okuma Yarışması”nda bu yıl da çekişmeli dakikalar yaşandı. Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Bornova ve Marmaris Kampüsü’ndeki ortaokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen şiir okuma yarışmasında kendi seçtikleri şiirleri okuyan öğrenciler, salondaki dinleyicilere kimi zaman coşkulu kimi zaman da duygusal anlar yaşattı.

 

Öğrencilerin kendi seçtikleri şiirler ile katıldıkları şiir okuma yarışmasında; şiirlerin vurgu, tonlama ve noktalamalara uygun okunması, şiir diline uygunluk, şiirdeki duyguyu yansıtma, sözcükleri doğru ifade etme, jest ve mimiklerini kullanma gibi kriterler dikkate alınarak değerlendirme yapıldı.

 

İTK Türkçe öğretmenlerinden oluşan jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda sınıf kademelerine göre ilk üçe giren öğrenciler belirlendi. Sonuçların açıklanmasının ardından birinci olan öğrencilere kitap hediyeleri ve dereceye giren tüm öğrencilere de teşekkür belgeleri verildi.