İzmir Özel Türk Koleji

İTK VE 9 EYLÜL ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ İLE SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERLERİ

15.12.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Yönetimi, İTK PDR Bölümü ve 9 Eylül Onkoloji Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan "Sağlıklıyım Farkındayım" seminerleri İzmir Özel Türk Kolejinde İTK’lı öğrenci, veli ve yöneticilere yönelik panellerle gerçekleşti.

 

Günümüzde giderek artan kanser vakalarına dikkat çekmek ve küçük yaşlardan itibaren beslenme ile kanserin ilişkisini anlatmak amacıyla hazırlanan projenin yöneticiliğini İzmir Bozyaka EAH Hastane Yöneticisi, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Bayrak yaptı.

 

Farklı hedef kitleleri düşünülerek hazırlanan seminer programı 3 oturumda gerçekleşti. Seminer programının ilki "Sağlıklı Yaşam ve Radyasyon" sunumu ile lise grubu öğrencilerine Yrd. Doç. Dr. Rüksan Çehreli tarafından gerçekleştirildi.

 

İkinci seminer ise 4.sınıf ve ortaokul öğrencilerine "Sağlıklı Yaşam ve Beslenme" başlığıyla Prof. Dr. Hülya Ellidokuz tarafından gerçekleştirildi. Sağlıklı yaşam için önerilerin işlendiği seminerde beslenme alışkanlıklarımızın kanser üzerine etkisi üzerinde duruldu.

 

Seminer programının sonuncusu moderatörlüğünü Doç.Dr. Serdar Bayrak’ın yaptığı “Sağlıklı Yaşam ve Hastalıklardan Korunma Yöntemleri”ydi. Doç. Dr. Serdar Bayrak açılış konuşmasında son derece verimli geçen seminer programı ile birlikte İTK’lı öğrencileri sağlıklı yaşam ve kanser hakkında bilgilendirmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Kanser hakkında farkındalığı arttırmak amacıyla yola çıkılan projede İzmir Özel Türk Koleji ailesine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

 

İTK’lı yöneticiler ve velilerin katılımı ile gerçekleşen son panelde Prof. Dr. İlhan Öztop, Prof. Dr. Hülya Ellidokuz, Yard. Doç. Dr. Rüksan Çehreli konuşmacı olarak yer aldı. Kanserin geçmişten günümüze hayatımıza etkileri, kanserden korunmak için yapılan tıbbi çalışmalar, kanserden korunma yöntemleri, beslenme ve yaşam biçimi kanseri önler mi? gibi soruların cevaplandığı panel konukların sorularının yanıtlanması ile birlikte son buldu.

 

Panelin ardından İTK’lı yöneticiler tarafından konuşmacılara katkılarından ötürü teşekkür belgesi verilirken proje yöneticiliğini üstlenen Doç. Dr. Serdar Bayrak’a değerli paylaşımları için plaket takdim edildi.