İzmir Özel Türk Koleji

İTK YELKEN KULÜBÜ, ÖĞRENCİ VE VELİLERİ İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

20.10.2016 00:00:00

2003 yılından bu yana faaliyet gösteren İTK Yelken Kulübü, Sahilevleri’ndeki yeni binasında düzenlenen kahvaltıda öğrencileri ve velileri ile bir araya geldi. Yelken camiası, öğrenci ve velilerin katılımının yanı sıra İTK yöneticilerinin de yer aldığı kahvaltıda İTK Yelken Kulübü öğrencileri denize açılırken renkli görüntüler oluşturdu. 

 

Türkiye genelinde okul bazında yelken kulübünü kurarak yol gösterici olan İzmir Özel Türk Koleji, yeni tesisinde öğrencilere hem pratik hem teorik eğitim imkânı sunuyor. Yurtiçi ve yurtdışı yelken yarışlarında birçok derece elde eden, başarıları ile adından söz ettiren İTK Yelken Kulübü aynı zamanda yaz aylarında Bodrum Mavi Otel’de yelken kampı düzenliyor.

 

İTK Yelken Kulübü’nde yelken sporunu öğrenmek isteyen öğrenciler yıl boyunca hafta sonları yapılan kurslarda tam gün temel denizcilik ve yelken eğitimi almaktadırlar. Başlangıç seviyesi, Yelken Yapıyorum, Yarışa Hazırlanıyorum kurlarında teori ve deniz eğitimini bir arada alan öğrenciler yaz aylarında ise yapılan yarışmalarla pratik yaparak tecrübe kazanıyorlar.