İzmir Özel Türk Koleji

İTK YENİ YILI SOSYAL YARDIMLAŞMA PROJELERİ İLE KARŞILADI

30.12.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji, tüm kampüslerinde yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile 2016 yılına veda ediyor. İTK’lı öğrencilerin, velilerin ve Okul Aile Birliği üyelerinin düzenledikleri kermeslerden elde edilen gelirlerle birbirinden farklı sosyal projelerde ihtiyaç sahibi kişilerle buluşan İTK Ailesi, başta çocuklar olmak üzere yapılan bağışlarla ulaştıkları kişilerin yüzlerinde ufak da olsa bir tebessüm yaratabilmenin mutluluğunu yaşayarak 2016 yılına veda ettiklerini belirtti.

 

İTK Kampüslerinde gerçekleşen kermesler ile İzmir ve farklı illerde okuyan öğrencilerin kırtasiye ve kışlık kıyafet ihtiyaçları konusunda destek sağlandı. Önemli gün ve haftalarda gönüllü veliler tarafından yapılan yiyecek kermeslerinden elde edilen gelirle Ege Üniversitesi Çocuk Hematoloji Bölümünde tedavi gören çocukların istemiş oldukları yeni yıl hediyeleri alındı. Ailelerine ihtiyaçlar duydukları malzemeler konusunda yardım yapıldı. Yine Onkoloji merkezinde tedavi gören çocuklara İTK Kampüslerinde düzenlenen kermeslerden bağış yapıldı.

 

İTK Kulüplerindeki öğrencilerin gerçekleştirmiş olduğu kermeslerden elde edilen gelirle Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı'na (TÜRGÖK) görme engellilerin okuyabileceği bir kitap basılması için bağış, Çeşme Belediyesine sakız ağacı fide bağışı, "Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği"ne bağış gibi farklı alanlarda sosyal yardımlaşma projelerini destekleme çalışmaları gerçekleştirildi.

 

İTK Anaokullarında ise yıl içinde gerçekleştirilen kermeslerin sonuncusu Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’nin “Gören Parmaklar Projesi”ne destek için yapıldı. İTK anaokullarında okuyan öğrenciler turşu ve reçel yaparak düzenledikleri kermesin gelirini görme engelli çocuklara ışık olacak daktilo bağışında kullandı.

 

2016 yılı içerisinde tüm İzmir Özel Türk Koleji Kampüslerinde yapılan birbirinden farklı kermeslerden toplanan gelirler başta dernekler ve vakıflar olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere, sosyal ve çevre projelerine bağışlandı.

 

Son dönemlerde ülkemizde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle İzmir Özel Türk Koleji de düzenleyeceği Personel Yılbaşı Kutlamalarını iptal ederek etkinliklerin bütçesini, İTK’da eğitim gören şehit ve gazi ailelerinin çocukları ile maddi imkanı olmayan öğrencilerin kitap masraflarının karşılandığı “İTK Mezunları Kitap Bursu”na aktardı.