İzmir Özel Türk Koleji

İTK, YÜZME YARIŞLARINA DAMGA VURDU

19.01.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan “Yüzme Okullar Arası Gençler İl Birinciliği Müsabakaları”na damga vurarak birçok önemli derece elde etti.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan yüzme okullar arası gençler il birinciliği müsabakaları kızlar ve erkekler kategorilerinde tüm illerde sona erdi. İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri müsabakalara damga vurarak birçok önemli derece elde etti.

 

10-12 Ocak 2017 tarihleri arasında İzmir Atatürk Yüzme Havuzunda yapılan müsabakalara 54 okul takımından 127 erkek, 94 kız sporcu olmak üzere toplamda 221 sporcu katıldı. Müsabakalar sonucunda erkekler kategorisinde İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi Erkek Yüzme Takımı İzmir il 3.sü olurken, kızlar kategorisinde ise İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi Kız Yüzme Takımı büyük bir başarıya imza atarak İzmir il birincisi oldu. Bahattin Tatış Kampüsü ve Büyükçiğli Kampüsü öğrencileri yarışlarda 9 birincilik, 5 ikincilik, 7 üçüncülük ve 4 dördüncülük elde etti.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Manisa’da düzenlenen okullar arası gençler müsabakalarında da İzmir Özel Türk Kolejinin Manisa Kampüs öğrencileri birçok bireysel başarı elde etti. Manisa Kampüsü öğrencileri yarışlarda 6 birincilik alırken, 3 ikincilik, 3 üçüncülük ve 2 dördüncülük elde etti.