İzmir Özel Türk Koleji

İTK ZİRVESİ’NDE ÖĞRENCİLERİMİZ UZAYI KEŞFETTİLER

13.12.2016 00:00:00

Fen Bilimleri Zümremizin koordinatörlüğünde Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Bornova, Marmaris ve Manisa Kampüslerimizden öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla düzenlenen "İTK Zirvesi", 9-10-11 Aralık tarihlerinde Uzay Kampı Türkiye’de gerçekleşti.

 

İTK Zirvesi’ne,  tüm kampüslerimizden 113 öğrenci ve 15 Fen Bilgisi öğretmenimiz katıldı. Amacı, İTK’nın tüm kampüslerindeki öğrencilerimizin ve fen bilimleri öğretmenlerimizin bir araya gelerek ortak bir paydada buluşmaları, yapılan zümre çalışmaları ile proje planlarının oluşturulması, öğretici ve eğitici etkinliklerin temellendirilmesi olan İTK Zirvesi’nde; hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz keyifli vakit geçirdiler. 

 

Gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklayan Uzay Kampı Türkiye’de gerçek bir uçuş görevinin hazırlıkları yıllar alırken uzaya gitmek 8,5 dakika sürmektedir. Öğrencilerimiz bu süre içinde kendileri için hazırlanmış özel programlarda uzayla ilgili interaktif simülasyonların kullanıldığı dinamik ve eğlenceli bir ortamda; iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında da eğitim aldılar. Ayrıca  uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörler kullandılar. Bu keyifli ve bir o kadar da öğretici etkinlikleri beş kampüsün öğrencilerinden oluşan karma gruplar ile gerçekleştirdiler. Böylece hem birbirleri ile kaynaşma hem de bir takımın parçası olma deneyimini yaşamış oldular. 

 

İTK için geleneksel bir hale gelen İTK Zirvesi, öğrencilerimizin sertifikalarını aldıkları tören ile son buldu. Kampa katılan Fen bilimleri öğretmenleri de bu süre içinde tüm yılı etkileyecek planlamalarını yaptılar. Şimdiden önümüzdeki yıl için 8-9-10 Aralık 2017 tarihine rezervasyon yaptırdılar.