İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

21.04.2017 00:00:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İzmir Özel Türk Koleji’nin tüm kampüslerinde düzenlenen etkinliklerde, İTK Ailesi’nin büyük küçük tüm bireyleri 23 Nisan coşkusunu yaşadı.

 

İzmir Özel Türk Koleji’nin tüm kampüslerinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri 23 Nisan coşkusuna yakışır bir şekilde hazırladıkları dans gösterileri ve sahne performansları ile izleyenlere renkli anlar yaşattı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu, coşkulu şarkıların ve marşların seslendirildiği törenlerde ayrıca, ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsili meclis açılışı İTK’lı öğrenciler tarafından canlandırıldı.

 

Müdürlerinden koltuklarını devraldılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında tüm İTK Okul Müdürleri koltuklarını bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak İTK’lı öğrencilere bıraktı. Bir günlüğüne müdürlerinin yerine İTK’lılar, öğrenci arkadaşlarının önerilerini dinledi.

 

Kutlamalarda eğlenceli yarışmalardan çocuk şarkılarının seslendirildiği korolara okul bahçesinde şişme oyuncaklardan farklı dallarda dans gösterilerine kadar birçok farklı etkinlik gerçekleştirildi. Hafta boyunca düzenlenen etkinliklerde minik İTK’lılar Atalarına olan bağlılıklarını bir kere daha gösterdi.