İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DA ÖĞRENCİLER “DOĞA SÖZCÜSÜ” YETİŞİYOR

10.05.2018 00:00:00

İTK Bahattin Tatış Kampüsü Anadolu Lisesi öğrencisi Kadir Emre Atılgan, Türkiye genelinde fotoğraf dalında Türkiye üçüncüsü olurken, Büyükçiğli Kampüsü 6/A sınıfı öğrencilerinden Deniz Kıvrak da Türkiye üçüncüsü olmuştur.

 

İTK Manisa Kampüsü Ortaokulundan "Yağlarını Kumbaraya at; Hayata bir can kat "isimli makale ile  yarışan öğrenciler, Salih Ege Yamanol, Ece Konuk, Zeynep Sude Diktaş, Furkan Karabaş, Aslı Battal Türkiye genelinde ikincilik ödülü alırken, Manisa Kampüsümüz Fen Lisesi'nden ''Is garbage an ending or a begining?'' ''Çöp bir son mu yoksa başlangıç mı?'' konulu yazısı ile makale dalında yarışan öğrenciler, Nida Eğerci, Dilara Baygeldi, Pınar Tahtacı, Beyza Demir Türkiye genelinde ikincilik ödülü almıştır.

 

Ayrıca, İTK Bahattin Tatış Kampüsü Fen Lisesinden katılan öğrenciler Tuna Kısaağa ve Bengisu Aksoy tarafından makale dalında hazırlanan  "Transportation with Zero Emission" ("Sıfır Emisyonla Ulaşım")  isimli proje ile Türkiye genelinde birinci olmuş ve uluslararası alanda yarışmaya hak kazanmıştır.

 

Bu yıl tüm kampüslerinden toplam 19 proje ile katılım gösteren İzmir Özel Türk Koleji, Çevrenin Genç Sözcüleri yarışmasından 5 ödülle dönmüştür.