İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DA SANAT KÜLTÜRÜ KÜÇÜK YAŞLARDA KAZANILIYOR

09.01.2017 00:00:00

Çocukların müzikle olan bağlarını kuvvetlendirmek, müziğin yarattığı olumlu etkileri arttırmak ve özellikle küçük yaşlardan itibaren klasik müzik konusunda öğrencilerini bilgilendirmek için İzmir Özel Türk Koleji Müzik Bölümü, her yıl İTK’lı öğrencileri klasik müzik konserleri ile buluşturuyor.

 

İzmir Özel Türk Koleji’nde müzik derslerine ek olarak, ders dışı faaliyetler kapsamında da farklı etkinlikler düzenlenerek çocukların müzik ve sanat ile iç içe vakit geçirmeleri sağlanıyor. İTK’lı öğrenciler derslerde ve etkinliklerde sahne, sahne sanatları, senfoni, senfonik orkestralarda kullanılan müzik aletleri, klasik müziğin öncüleri ve eserlerine dair bilgiler öğreniyor.

 

Müzik ve sahne sanatlarının birçok yönünün ele alındığı bu eğitimlerin bir parçası olan ders dışı etkinlikler kapsamında Bahattin Tatış, Büyükçiğli ve Bornova Kampüsündeki İTK’lı öğrenciler Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde gerçekleştirilen “Fonikler Köyü” eğitim konserinin konuğu oldu. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası tarafından İTK’lı öğrencilere gerçekleştirilen bu konserde, senfonik müzik aracılığıyla çocuklara “saygı, empati ve nezaket” gibi kavramları öğretilmek amaçlanmıştır.

 

Şef Tolga Tavis ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası tarafından klasik müzik ve operanın en güzel örneklerinin sunulduğu etkinlik sonunda İTK’lı öğrenciler, müzikle dolu bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.