İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DA YENİ EĞİTİM YATIRIMLARI İLE DOLU BİR HAFTA YAŞANDI

19.01.2018 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji’nin yeni eğitim yatırımlarının etkinlikleriyle dolu bir hafta oldu. Önce, İTK Bornova Kampüsü’nde 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitime kazandırılacak olan lise binasının temeli atıldı. 5 katlı 12 derslikli planlanan binada spor, aktivite alanları, kütüphane gibi sosyal alanlarda yer alacak.

 

16 Ocak Perşembe günü gerçekleşen temel atma töreninde konuşan İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış “İzmir Özel Türk Koleji’nin esas misyonu medeni, Atatürkçü, erdemli ve mutlu çocuklar yetiştirebilmek ve bu kolay bir iş değil. Bunların hepsini bir arada yapabilmek, bütün dengeyi bir arada kurabilmek gerçekten eğitim misyonunu üstlenen öğretmenler, çocuklar ve veliler sayesinde olabilir. “ dedi.  İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış da “Bu kadar genç bir okulun bu kadar güzel dereceler veren öğrencilerle donatılmış olması bizler için en büyük şevk kaynağı. Bu hissiyatımı sizlere anlatmam çok zor. İnanın bando çalarken tüylerim ürperiyor, o güzel koronun sesi bana destan gibi geliyor. Bu hisler eğitimin en büyük şevk kaynağı.” dedi.

 

18 Ocak’ta yapılan İTK Büyükçiğli Kampüsü’nün anasınıfları ve havuz kompleksinden oluşan ek binası ile hobi odaları ve dinlenme alanı olarak planlanan yeni katının açılışı ve Büyükçiğli Kampüsü eski kampüs müdürü İpek Deniz adına bina isimlendirme töreni için İTK’lı öğretmenler, emekli öğretmenler, yöneticiler, çalışanlar, öğrenciler ve veliler bir araya geldiler. İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış konuşmasında “Yeni tesisimizin açılışı bizim için çok önemli çünkü çocuklarımıza yeni bir eğitim öğretim alanı katmak bizlere mutluluk veriyor. İnşallah çocuklarımız burada mutlu günler geçirirler, eğitim hayatlarına güzel şeyler katarlar.”  

 

İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış “ İzmir Özel Türk Koleji bütün açtığı kampüslerde her türlü sosyal imkanı yansıtabilecek tesisleri yapıyor, yapacak, geliştirecek. İzmir Özel Türk Koleji Atatürkçü anlayışı ideolojisiyle Türkiye’nin her yerine yayılmalı ve Türkiye’ye ışık saçmalı.” Dedi.

 

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ise konuşmasında “Biraz önce gelirken bir bando sesi duydum. Acaba dedim hangi belediyenin bandosu sonra gördüm ki minik çocuklarımızın hepsi boylarından büyük müzik aletlerini çalıyorlar kendilerini kutluyorum. Bu da demek ki İzmir Özel Türk Koleji iyi bir yolda yürüyor. Biz İzmir Özel Türk Koleji gibi okulların olmasını istiyoruz.” Dedi.