İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DAN MANİSA PDR ÖĞRETMENLERİNE SEMİNER

06.02.2017 00:00:00

Anaokulundan lise son sınıfa kadar verdiği kaliteli ve yenilikçi eğitim anlayışı ile Ege Bölgesi’nin göz bebeği bir eğitim kurumu olan Özel Türk Koleji tarafından geçtiğimiz yıl Manisa’da başlatılan ve bu yıl da devam eden İTK PDR Seminerleri bu kez PDR öğretmenlerine yönelik özel bir eğitim semineri ile devam edecek.

 

08 Şubat Çarşamba günü 12:45-17:00 saatleri arasında İTK Manisa Kampüsünde gerçekleştirilecek olan seminerde; Uzman Psikolog Gülendam Çakmak Ozan, Uzman Psikolog Esra Aydınlı ve Tiyatro Sanatçısı Yönetmen Levent Ulukut yer alacak.

 

Seminerde Ters Yüz film gösterimi ile “Duygu ve Düşüncelerin Dansı” ele alınacak. 2016 Şubat ayında Disney/Pixar yapımı olan Ters Yüz animasyon filmi 88. Oscar Ödüllerinde En İyi Animasyon dalında Oscar Ödülü kazandı.

 

Seminer kapsamında “Bizi duygularımız mı yönetir? Düşüncelerimiz mi? Duygu mu önce gelir, düşünceler mi? Nasıl karar veririz? ” konu başlıklarında söyleşiler gerçekleştirilecek. Bu sorulardan  yola  çıkarak “Duygu ve Düşüncelerin Dansı“ katılımcılarla paylaşılacak ve somut örnekler sunulacak.