İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DAN MANİSALI PDR ÖĞRETMENLERİNE SEMİNER

09.02.2017 00:00:00

Özel Türk Koleji tarafından geçtiğimiz yıl Manisa’da başlatılan ve bu yıl da devam eden İTK PDR Seminerleri bu kez Manisa’lı PDR öğretmenlerine yönelik özel bir eğitim semineri ile devam etti.

 

İTK Manisa Kampüsünde gerçekleştirilen seminer “Ters Yüz” film gösterimi ile başladı. Ardından Uzman Psikolog Gülendam Çakmak Ozan, Uzman Psikolog Esra Aydınlı ve Tiyatro Sanatçısı-Yönetmen Levent Ulukut katılımcı öğretmenler ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

Manisa’lı öğretmenler tarafından katılımın ve ilginin oldukça yoğun olduğu seminerde Manisa Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Tuncer Taş da yer aldı.

 

“Duygu ve Düşüncelerin Dansı”nın işlendiği seminerde; Bizi duygularımız mı yönetir, düşüncelerimiz mi? Duygu mu önce gelir, düşünceler mi? Nasıl karar veririz? sorularından yola çıkarak katılımcılar ile film üzerinden somut örnekler paylaşıldı.

 

Tiyatro Sanatçısı ve Yönetmen Levent Ulukut’un gerçekleştirdiği beden dili oyunu keyifli anlara sahne oldu. Manisa’lı PDR öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirilen beden dili oyununun ardından konuşmacılara plaket takdimi ile seminer programı sona erdi.