İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DAN ULUSLARARASI GEÇERLİ ALMAN DİL DİPLOMA BAŞARILARI

12.06.2016 00:00:00

Mayıs ayında Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Bornova ve Marmaris Kampüslerimizden Ortaokul ve Lise alanında olmak üzere toplam 24 öğrencimizin katıldığı uluslararası geçerli sertifika sınavları sonuçlandı.

Ortaokul öğrencilerimiz kendi seviyelerine uygun Fit A1 sınavına, Lise öğrencilerimiz ise Start Deutsch A1 ve A2 sınavlarına Dil Diploması almak için katıldılar.

Öğrencilerimiz dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerini içeren bu zorlu sınavı geçerek başarılı olmuş ve birçoğu da oldukça yüksek notlarla Dil Diplomasını elde etme başarısını göstermiştir. 

Dil Diplomasını almaya hak kazanan öğrencilerimiz Büyükçiğli Kampüsümüzden Duru Dalbayrak, Azra Mersin, Alper Karabacakoğlu, İlkim Nasman, Ozancan Bayrak, Duygu Deniz Turhanlar, Batuhan Karaca, Kazım Çakır, Furkan Göker, Mustafa Efe Erdoğan; Bornova Kampüsümüzden Zeynep Ceren Kökalp, Begüm Damla Saraç, Doğukan Selçuk Cansız, Tuna Gökgöz, Mert Kumbasar olmuştur.  Bahattin Tatış Kampüsümüzden ise İremnaz Özen, Atacan Türkmen, Ulşa Yücel, Elifnaz Çelik, Selin Irmak, Egemen Özgenç ve Marmaris Kampüsümüzden Naz Baysal, Nisa Nur Gökbulak Dil Diploması almaya hak kazanmıştır.