İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI EMRE, TÜRKİYE ŞAMPİYONU

30.01.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Emin Dedebaş, satranç başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye'nin 81 ilinden 2 bini aşkın katılımcının buluştuğu “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları”nda mücadele eden Emre,  16 Yaş Genelde Türkiye Şampiyonu oldu.

 

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, 21-27 Ocak tarihleri arasında Türkiye'de ve uluslararası arenada benzeri az görülmüş büyüklükte bir organizasyonla gerçekleşen, 2 bin 457 sporcunun yarıştığıTürkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları” Antalya'da gerçekleşti.

 

İTK’lı Emre’nin rakipleri ile kıyasıya mücadele ettiği şampiyona, heyecan dolu yarışlara sahne oldu. Katılımcılar turnuvada satrancın birleştirici ve bütünleştirici dünyasında buluşarak şampiyon olmak için ter döktü.

 

Aynı turnuvada 14 yaş altı kategorisinde yarışan Bahattin Tatış Kampüsü ortaokul öğrencisi Defne Sade ise Türkiye beşincisi olmuştur.

 

Türkiye Satranç Federasyonu’nun verdiği bilgiye göre İTK’lı Emre, Eylül 2017 tarihinde Uruguay'da yapılacak olan Dünya Satranç Şampiyonasında 16 yaş kategorisinde Türkiye'yi temsil edecek.