İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI GENÇLERİN OBJEKTİFİNDEN YANSIYANLAR İFOD’DA SERGİLENECEK

17.05.2017 00:00:00

İTK’lı gençlerin fotoğrafa ve fotoğraf sanatına olan ilgilerini arttırmak ve bu konuda onlara katkı sağlamak amacıyla her yıl İzmir Özel Türk Koleji Görsel Sanatlar Zümresi tarafından düzenlenen “İTK Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan serginin açılışı 23 Mayıs Salı günü saat 18:30’da İFOD Galeri’de gerçekleşecek.

 

İzmir Özel Türk Koleji Kampüslerinde 2016/2017 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen çalışmaların bu yılki teması “Ağaç”tı. Ağaç konulu fotoğraf çalışmalarının sergileneceği sergi, İTK’lı öğrencilerin objektifinden yansıyan karelerden oluşacak.

 

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği’ne ait İFOD Galeri’de sanatseverlerle buluşacak serginin amacı öğrencilere fotoğraf sanatı aracılığıyla hayatı, doğayı, insanları farklı bakış açıları ile tanımalarını sağlamaktır.  Böylelikle öğrencilerin önce biraz oyunla ama yaşları ilerledikçe çok daha bilinçli bir şekilde vizör arkasından bakmayı ve her zaman her yerde farklı bakış açılarının da olabileceğini deneyimleyerek öğrenmeleri hedeflenmektedir.

 

İTK’lı yöneticilerin, öğretmenlerin, velilerin ve sanatseverlerin katılacağı sergi İFOD Galeri’de 6 Haziran kadar fotoğraf severler için açık kalacak.