İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLER ADLI TIP ÇALIŞTAYI’NDA

29.05.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Anadolu ve Fen Lisesi Adli Tıp Kulübü öğrencileri ve Büyükçiğli Kampüsü Fen Lisesi Adli Tıp Kulübü öğrencileri yıl içinde kulüp derslerinde öğrendiklerini gözlemlemek ve deneyimlemek amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi’nde gerçekleşen “Adli Tıp Çalıştayı”na katıldı. Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Tıp Fakültesi dersliklerinde gerçekleşen sunumlarda, İTK’lı öğrenciler öğretmenleri eşliğinde Türkiye’nin önemli isimlerinden adli tıp alanında uygulamalı eğitim aldı.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Adli Tıp Doktoru Prof. Dr. Akça Toprak Ergönen ve asistanı Doç. Dr. İsmail Özgür Can sunumlarda yer aldı. İstanbul‘dan Adli Tıp Uzmanları Derneği Başkanı Prof. Dr. Nadir Arıcan ve asistanı Yrd. Doç. Dr. Nurcan Orhan da Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Özel Türk Koleji’nin misafiri olarak proje için İzmir’e geldi.

 

Prof. Dr. Nadir Arıcan, sunumunda İTK’lı öğrencilere Adli Tıp hakkında bilgiler verdi. Uygulamalı eğitimlerde öğrenciler olay yerini inceledi. Ardından, Doç. Dr. İsmail Özgür Can’ın sunumunda önemli bilgiler edindi. 

 

İTK’lı öğrenciler Prof. Dr. Nadir Arıcan ve asistanı Yrd. Doç. Dr. Nurcan Orhan’ın eşliğinde DNA deneyi, kan vb. maddeleri mavi ışıkla ayırt etmeyi, parmak izi almayı öğrendiler ve uyguladılar. Sunumlar sonrasında İTK’lı öğrenciler Prof. Dr. Nadir Arıcan, Yrd. Doç. Dr. Nurcan Orhan, Prof. Dr. Akça Toprak Ergönen ve Doç. Dr. İsmail Özgür Can’a teşekkür ederek hediyelerini sundu.