İzmir Özel Türk Koleji

İTK'LI ÖĞRENCİLER, ALMANCA "KINDER QUIZ SHOW"DA

27.03.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bornova  ve Manisa Kampüslerinden Almanca 4.sınıf öğrencileri, 23 Mart 2017 Perşembe günü Almanca Öğretmenleri Bertu Tosun ve Ümit Eser'in danışmanlığında Ekin Koleji'nde düzenlenen Almanca "Kinder Quiz Show” etkinliğine katıldı.

 

Hazırladıkları çalışmaları Almanca olarak farklı okullardan gelen aynı yaş gruplarına sunan İTK’lı öğrencilerin performansları büyük beğeni topladı.

 

İTK’lı öğrenciler sahnede özgüvenli duruşları ile dikkat çekerek, sergiledikleri drama ve rap-showları ile büyük alkış aldı. Ardından uygulanan Quiz Show'da Bornova Kampüsü öğrencisi Duru Gökmen Petriç ve Manisa Kampüsü öğrencisi Ömer Ege Lider başarı göstererek hediye almaya hak kazandı. 

 

İTK 2.Yabancı Dil Zümresi okul dışı etkinliklerinin devamı olan bu katılımdaki başlıca hedeflerinin, İTK’lı öğrencilerin 2.dil olarak seçtikleri Almanca dersinde öğrendiklerini farklı okullardan gelen aynı yaş grupları ile paylaşmaları ve kullanabilmeleri olduğunu söyledi.

 

İTK’nın tüm kampüslerinde uygulanan bu eğitim anlayışı ile 21.yy becerilerini içeren eğitim sayesinde liderlik ve sorumluluk alabilen, takım çalışması yapabilen ve girişimci olmayı başaran öğrencilerin, uygulanacak her türlü  yarışmada başarılı olmaları amaçlanmaktadır.