İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLER ALMUN’DAYDI

30.05.2018 00:00:00

Bahattin Tatış ve Büyüçiğli Kampüsleri MUN Kulübü 24-27 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Alman Lisesi'nde düzenlenen ALMUN konferansına katıldı.

 

Konferansa Bahattin Tatış ve Büyükçiğli Kampüslerimizden 18 başarılı öğrencimiz;  İtalya, Vietnam Ermenistan, Kore Cumhuriyeti, Panama ve Ekvator Ginesi ülkelerinin delegelerini temsilen katıldılar. Başka ülkelerin delegeleri olma ayrıcalığı taşıyan konferansa toplamda 250 delege, 18  okul katılmış ve Bahattin Tatış Kampüsü öğrencilerimizden Can Narin, Melisa Melek Akyıldız, Dafne Eryalçın ve Ceren Bahadır katıldıkları komitelerde outstanding delege ödüne layık görülmüştür.

 

MUN konferansına katılan her öğrenciye uzlaşma ve tartışma biçiminin resmi formatını kavratmak, diplomatik dil becerisi kazandırmak hedeflenmektedir. Konferansın asil amacı ise; delegelerin ele aldıkları meselelere en verimli çözümü buldurmak ve bu önerilerini uzlaşmacı bir yolla nasıl yürütebileceklerini benimsetmektir. Öğrencilerimizi kendileri için eşsiz bir deneyim olan bu konferansta başarılarından dolayı kutlarız.