İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLER, ATATÜRK’Ü SAYGI ve ÖZLEMLE ANDILAR

10.11.2016 00:00:00

Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris, Bornova ve Manisa Kampüslerimizde 10 Kasım sabahı gerçekleştirilen anma törenlerinde ve gün içerisinde gerçekleştirilen salon törenlerinde öğrencilerimiz, Atatürk ilkelerine olan bağlılıklarını bir kere daha gösterdiler.

 

67 yıldır Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş Türk gençleri yetiştirme misyonu ile eğitim veren İzmir Özel Türk Koleji’nde gerçekleştirilen törenlerde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk aramızdan ayrılışının 78. yılında sevgi ve özlemle anıldı. İTK Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris, Bornova ve Manisa Kampüslerinde 10 Kasım sabahı gerçekleştirilen anma törenlerinde ve gün içerisinde gerçekleştirilen salon törenlerinde öğrenciler, Atatürk ilkelerine olan bağlılıklarını bir kere daha gösterdiler.

 

Yöneticilerin, idarecilerin, öğretmenlerin, velilerin ve tüm seviyelerdeki öğrencilerin katılımıyla Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında O’na olan sevgilerini, özlemlerini ve minnetlerini dile getiren “Işığımız Mustafa Kemal” salon programlarının yanı sıra şiir dinletisi ve koro ile günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi.

 

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da sabah gerçekleştirilen anma törenlerinin sonrasında İTK’lılar kampüslerindeki Atatürk Köşesi’ne çiçek bırakarak Atatürk’e olan saygılarını sundular.

 

İTK Manisa Kampüsünde ise İlköğretim öğrencilerinin büyük bir özen ile hazırladıkları “Atatürk Sokağı”nın açılışı gerçekleşti. Çalışma, törene katılan veliler tarafından büyük beğeni topladı.