İzmir Özel Türk Koleji

İTK'LI ÖĞRENCİLER ÇOCUK KURULTAYINDA...

11.12.2017 00:00:00

8 Aralık Cuma günü İTK Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Bahar Yeşilyurt, Esra Haney, Deniz Dartar, Ezgi Yılmaz danışmanlığında Bahattin Tatış Kampüsü ve Büyükçiğli Kampüsümüzden öğrencilerimiz Ekin Koleji'nin düzenlediği Çocuk Kurultayına katılmışlardır.

 

Kurultayın konusu çocuk vardiyası, çocuk işçiliğidir. Katılım sağlayan öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin amacı yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızda; ülke ve dünya sorunlarına karşı duyarlılık yaratmak, kendi sorunları hakkında düşündürmek ve kendi çözümlerini üretmelerini sağlamak olmuştur. Öğrencilerimiz konu alınan sorunun ne olduğu, nasıl oluştuğu, neden olduğu durumlar hakkında düşünmüşler ve çözüm önerileri üreterek hem kendi okullarımızdan katılım sağlayan hem de diğer okullardan gelen yaşıtlarıyla paylaşmışlardır.

 

Öğrencilerimiz paylaşımda bulunurken sunum yapmanın yanında canlandırma da yaparak etkinlikte büyük beğeni toplamışlardır. Başarılı geçen sunumda ülkemiz ve dünya sorunlarından önemli bir yeri olan çocuk vardiyasına ilişkin öğrencilerimizin ve diğer katılımcıların farkındalıkları artmıştır.

 

Etkinlik sonunda öğretmen ve öğrencilerimize katılım ve teşekkür belgesi, okullarımız ise plaket ile ödüllendirilmiştir.