İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLER LONDRA’YI KEŞFETTİ

31.01.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri 25-29 Ocak tarihleri arasında Biyoloji Bölümü tarafından düzenlenen “Londra Bilim Turu” ile eğitici ve eğlenceli zaman geçirdi.

 

Biyoloji dersi müfredatında yer alan “Genetik ve Genetik Mühendisliği Uygulamaları” konularında St. George’s Unversity of London’da; Kromozomlar, DNA Extraction, Kalıtım, Mendel Genetiği, Kalıtsal Hastalıklar, Agarose Gel Electrophoreses konularında workshop ve genetik çalıştayı programına katılarak tam donanımlı laboratuvarlarda bu konularla ilgili yapılan deneyleri deneyimleyerek,  kütüphanede yer alan sayısız kaynağı da inceleme fırsatı yakaladılar.

 

Londra’da bulunan 300.000'den fazla parçanın sergilendiği Silence Museum’da;  botanik, entomoloji, mineraloji, paleontoloji ve zooloji ile ilgili yaşam ve yer bilimleri örneklerini incelediler. Doğa Tarihi Müzesinde 17. ve 18. yüzyıldan kalma tarihi belgeleri, el yazması kitapları ve o dönemden kalan cihazları görerek fizik, kimya, biyoloji bilgilerini ve genel kültürlerini arttırarak kişisel gelişimlerine katkıda bulundular.

 

İTK’lı öğrenciler Thames nehri, Büyük Parlemento Binası, Big Ben, London Eye, Oxford Street, Regents Street, Piccadilly Circus, Liecester Square Trafalgar meydanında yapılan şehir turu ile Londra’nın sembol haline gelmiş dünyaca ünlü tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek keyifli vakit geçirdiler. Cambridge şehrinde ise, dünyanın en iyi 5 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi gezisi ile hem ufuklarını geliştirme hem de eski yerleşim yerlerine ve tarihine sahip şehri görme fırsatı yakaladılar.