İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLERDEN ‘BAYRAK PROJESİ’

22.04.2016 00:00:00

Atatürkçü Düşünce ve Sosyal Dayanışma Kulübü öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdikleri Bayrak Projesi ile  Atatürk Türkiye’sine yakışan gençler olduklarını bir kere daha gösterdiler. Tüm kampüsler lise kademesindeki öğrencilerimiz, anaokulu ve hazırlık sınıfı kademesinde eğitim gören öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret ederek, onlara Türk bayrakları verdiler. 

Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına ve cumhuriyete olan saygılarını ve bağlılıklarını bir kere daha kanıtlayan öğrencilerimiz, bugünün küçükleri yarının büyükleri olan İTK’lı kardeşlerine “Bayrak Projesi” ile Türk Bayrağı’nın varlığımızın ve bağımsızlığımızın simgesi olduğunu göstermeye çalıştılar.

Resim ve Müzik Bölümlerimiz ile birlikte çalışmalar gerçekleştiren minik öğrencilerimiz de kendilerini ziyarete gelen ağabey ve ablalarına 23 Nisan temasından yola çıkararak hazırladıkları resimleri gösterdiler ve şarkılar söylediler.

Tarih Bölümü Başkanımız Metin Tire, “İTK’lı öğrenciler sanat, spor ve akademik alanlardaki başarılarına ek olarak, sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak görev almaktadır. ‘Bayrak Projesi’  tam anlamıyla İTK’nın adına ve ilkelerine yakışan bir proje olmuştur. Öğrencilerimiz, bu proje ile Atatürk ilke ve inkilaplarına verdikleri önemi de bir kere daha gösterdi.” dedi.