İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLERDEN “CATS” MÜZİKAL RÜZGARI

10.04.2018 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Büyükçiğli Kampüsü öğrencileri tarafından İngilizce olarak sahneye konulan Andrew Lloyd Webber’in, T.S Eliot’un 'Old Possum’s Book Of Practical Cats' adlı kitabından uyarlayarak bestelediği dünyaca ünlü “Cats” Müzikali,  İTK Büyükçiğli Müzikal Kulübünün yorumuyla yeniden hayat buldu.

 

İzmir Özel Türk Koleji İngilizce, Müzik ve Edebiyat Bölümlerinin işbirliği içinde hazırlanan müzikal, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Büyükçiğli Kampüsünde ilk kez sahnelen müzikalde sahneyi ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan yirmi dört kişilik bir ekip paylaştı. 5. sınıftan 11. sınıfa kadar her kademeden öğrenciler müzikalde görev aldı.

 

İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri sadece oyunculukları ile değil aynı zamanda müzikal yetenekleri ve kusursuz İngilizceleriyle de izleyenleri büyüledi. İTK’lı öğrencilere İzmir Özel Türk Koleji Müzik Zümresi öğretmenleri de enstrümanları ile eşlik etti.

 

Yönetmenliğini Büyükçiğli Kampüsü Tiyatro Kulübü öğretmenleri Onur Erdoğan ve Hakan Taner Yıldırım’ın yaptığı müzikalde izleyenleri büyüleyen İTK’lı öğrenciler, performansları sonrasında izleyenler tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

Büyükçiğli Kampüs Müdürü Arzu Eygi yaptığı konuşmada, başta İTK’lı öğrencileri performanslarını ardından da öğrencilerin velilerini kutladı ve sahneye Eğitim Direktörü Sündüs Cebecioğlu’nu davet etti. Sündüs Cebecioğlu; bu yıl ilk kez Büyükçiğli Kampüsünde sahnelenen müzikal için; “Hayallerimiz gerçek oldu” dedi. Ayrıca emeği geçen tüm İTK’lı öğretmenlerini tebrik etti. İTK’lı öğrenciler için bu müzikalin çok güzel bir deneyim olduğunu vurguladı.

 

Yönetmenliğini Serdar Saatman’ın yaptığı İzmir Özel Türk Koleji’nde müzikal çalışmaları 2014 yılında müzikallerden seçme eserler etkinliği ile başlamıştır. 2015 yılında ilk kez Mammamia sahnelendi. Ardından 2016 yılında Grease ve 2017 yılında Flash Dance seyircisi ile buluştu.

 

İTK’da yapılan müzikal çalışmaları oldukça büyük bir eğitimci kadrosuyla gerçekleştirilmektedir. Eğitim Direktörlüğü çatısı altında İngilizce, Edebiyat, Müzik Bölümleri iş birlik içinde çalışmakta, kostüm ve dans için ayrı eğitmenler bulunmaktadır. Yönetmenler, bu çok güzel disiplinler arası çalışmaya önderlik etmekte ve ortaya harika işler çıkartmaktadır.

 

Bu yıl sahnelenecek bir diğer müzikal “West Side Story” 19 Nisan’da İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Cahit Gürkan Salonunda ve 6-10 Temmuz tarihleri arasında İngiltere Kingston Festivalinde sahne alacak ve Türkiye’den üstelik lise seviyesinde katılım sağlayarak bir ilke imza atacaktır.