İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLERDEN ‘FLASHDANCE’ MÜZİKAL RÜZGARI

10.04.2017 00:00:00

İTK’LI ÖĞRENCİLERDEN ‘FLASHDANCE’ MÜZİKAL RÜZGARI

İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri ve öğretmenleri tarafından İngilizce olarak sahneye konulan 80’li yılların efsane filmi Flashdance İTK Müzikal Kulübünün yorumuyla yeniden hayat buldu.

 

Müzikal turnesinin ilk ayağı geçtiğimiz hafta Bahattin Tatış Kampüsünde gerçekleşti. Turne bilet satışlarından elde edilecek gelir, tüm İTK kampüslerinde öğrenim görmekte olan şehit/gazi çocukları ile maddi imkanı olmayan öğrencilerin kitap masraflarının karşılandığı "İTK Mezunları Kitap Bursu"na aktarılacak.

 

Turne 11 Nisan Salı günü Marmaris Turban Otel, 12 Nisan Çarşamba günü Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu, 14 Nisan Cuma günü İTK Bornova Kampüsü Konferans Salonu, 18 Nisan Salı günü İTK Büyükçiğli Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşecek. 20 Nisan Perşembe günü büyük Gala ile Bahattin Tatış Kampüsünde sona erecek.

 

İzmir Özel Türk Koleji öğrencilerinin sadece oyunculukları ile değil aynı zamanda müzikal yetenekleri ve yabancı dil bilgileriyle de izleyenleri büyüledi. İTK’lı öğrencilere İzmir Özel Türk Koleji Müzik Zümresi öğretmenleri de eşlik etti.

 

Yönetmenliğini İzmir Özel Türk Koleji  tiyatro kulübü öğretmeni Serdar Saatman’ın yaptığı müzikalde izleyenleri büyüleyen İTK’lı öğrenciler, performansları sonrasında izleyenler tarafından dakikalarca alkışlandılar.