İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLERİN “ALMANCA QUIZ SHOW” BAŞARILARI

14.03.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji 2.Yabancı Diller Zümresinin yıl boyunca planladığı okul dışı etkinliklerinden bir tanesi olan “Almanca Quiz Show”da bu yıl da İTK’lı öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti.

 

İzmir Özel Türk Koleji 2.Yabancı Diller Zümresi okul dışı etkinliklere katılım hedeflerinin Almanca diline karşı ilgiyi arttırmak ve çocuklar için seçtikleri dilde öğrendiklerini farklı okullardan gelen aynı yaş grupları ile paylaşmalarını, kullanabilmelerini  ve katıldıkları yarışmalarda başarılı olmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

 

İzmir ÖzelTürk Koleji Büyükçiğli Kampüsü 7.sınıf öğrencilerinden Tilbe Kiremitçi, Rüya Mutlu, Suder Ergezer,  Ozancan Bayrak, Çağan Helvacıoğlu 10 Mart Cuma günü Almanca Öğretmenleri Erhan Kaçanoğlu ile birlikte Ekin Koleji'nde düzenlenen “Almanca Quiz Show” etkinliğine katılarak iki alanda başarı gösterdi.

 

Rüya Mutlu, piyanoda Alman komponistlerden Bach, Mozart ve Beethoven'den parçalar sunarak, büyük alkış aldı. Quiz Show'da ise Çağan Helvacıoğlu başarı göstererek, satranç takımı kazandı.