İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLERİN AMERİKAN MATEMATİK YARIŞMASI(AMC) BAŞARILARI

18.01.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri, her yıl geleneksel olarak Amerikan Matematik Birliği tarafından düzenlenen (AMC) Amerikan Matematik Yarışmalarında önemli dereceler elde etti.

 

Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan yarışma ile matematiğe olan ilgiyi arttırmak, öğrencilerin matematik bilgisini güçlendirmek amaçlanmaktadır. Bu amaca ulaşmak için İzmir Özel Türk Koleji, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen (AMC) Amerikan Matematik Yarışmalarına Bahattin Tatış Kampüsü ve Büyükçiğli Kampüsünden öğrenciler ile katılmıştır.

 

Türkiye genelinde sınava 342 öğrenci katılmıştır. İTK Bahattin Tatış Kampüsü öğrencisi Toprak Bilge Karakaya, % 5lik dilime girerek büyük bir başarı ile AMC 8 Honor Roll Certificate (Onur Listesi Sertifikası) almaya hak kazanmıştır.


Bahattin Tatış Kampüsü okul sıralamasında 8.sınıf öğrencilerinden Toprak Bilge Karakaya 1. olarak altın madalya, Seçkin Çalışkan 2. olarak gümüş madalya ve Efe Akçam 3. olarak bronz madalya almıştır. Büyükçiğli Kampüsü okul sıralamasında 8.sınıf öğrencilerinden İrem Yılmaz 1. olarak altın madalya, Azra Mersin 2. olarak gümüş madalya ve Kaan Tekin 3. olarak bronz madalya almıştır. İTK’lı öğrencilerin çalışmalarına öğretmenleri Gözde Ulaş ve Mehtap Ertürk rehberlik ederek başarılarına katkıda bulunmuşlardır.