İzmir Özel Türk Koleji

İTK'LI ÖĞRENCİLERİN "FLASHDANCE" MÜZİKALİ MUHTEŞEM BİR GALA İLE SONA ERDİ

20.04.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri ve öğretmenleri tarafından İngilizce olarak sahneye konulan 80’li yılların efsane filmi “Flashdance” İTK Müzikal Kulübünün yorumuyla yeniden hayat buldu.

 

Müzikal turnesinin son ayağı gala, 20 Nisan Perşembe günü Bahattin Tatış Kampüsünde gerçekleşti. Bahattin Tatış, Büyükçğili ve Bornova Kampüslerinin yanı sıra Manisa Belediyesi işbirliği ile Manisa Kültür Merkezi Lale Salonunda ve Marmaris’te Turban Otel’de gerçekleşen turne, gala gösterimi ile son bulmuş oldu. Gala bilet satışlarından elde edilecek gelir, tüm İTK kampüslerinde öğrenim görmekte olan şehit/gazi çocukları ile maddi imkanı olmayan öğrencilerin kitap masraflarının karşılandığı "İTK Mezunları Kitap Bursu"na aktarıldı.

 

İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri sadece oyunculukları ile değil aynı zamanda müzikal yetenekleri ve yabancı dil bilgileriyle de izleyenleri büyüledi. İTK’lı öğrencilere İzmir Özel Türk Koleji Müzik Zümresi öğretmenleri de müzik enstrümanları ile eşlik etti.

 

Yönetmenliğini İzmir Özel Türk Koleji Tiyatro Kulübü Öğretmeni Serdar Saatman’ın yaptığı müzikalde izleyenleri büyüleyen İTK’lı öğrenciler, performansları sonrasında izleyenler tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

İTK Genel Müdürü galada yaptığı konuşmada, başta İTK’lı öğrencileri performansları nedeniyle ardından öğrencilerin velilerini anlayışları için kutladı. Ayrıca emeği geçen tüm branş öğretmenlerini tebrik etti. İTK’lı öğrenciler için bu müzikalin çok güzel bir deneyim olduğunu vurgulan Tatış, öğrencilerin bu turnenin özgüvenlerini ortaya koydukları başarılı bir çalışma disiplini olduğunu söyledi.

 

İTK Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytül Büyüksaraç ise konuşmasında, 4. yılını dolduran İTK Müzikallerinin gün geçtikçe başarısının arttığına dikkat çekti. 67 yıldır doktordan mühendise çok değerli mezunlar veren İzmir Özel Türk Koleji’nin ayrıca yeni mezun sanatçılar yetiştirdiğini görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.