İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI ÖĞRENCİLERİN FRANSIZCA PERFORMANS BAŞARILARI

04.04.2017 00:00:00

Bu yıl Frankofoni etkinlikleri çerçevesinde Güzelbahçe Piri Reis Koleji, 29 Mart Çarşamba günü "Les Francophones ont beaucoup de talents" / "Yetenek Sizsiniz"adı altında bir etkinlik düzenledi. Bu etkinliğe 13 okul katılım gösterdi. Bahattin Tatış Kampüsü, Büyükçiğli Kampüsü, Bornova ve Manisa Kampüsleri Fransızca şarkılarıyla, drama ve danslarıyla performans sergileyen İTK’lı öğrenciler, birçok dalda ödül almaya hak kazandı.

 

Bahattin Tatış Kampüsü 5.sınıf - En iyi yorumlama ( Daphne Guz Ntoumis, Ada Tatli, Arda Akkaş, Gaye Teymuri, Öykü Taş, Duru Okuyucu, Derin Cevizci, Adal Altun, Gülseren Kara, Şebnem Seyhan, Burak Yakan, Ayşe Eda Baliç) Büyükçiğli Kampüsü 5.sınıf- En iyi senkronizasyon (Dora Er, Naz Bakadur)  Bornova Kampüsü 6.sınıf- En sempatik gösteri (Sude Umay Ören,  Nehir Alan,  Zeynep Özün Dinçer,  Derin Aslan) Manisa Kampüsü 6.sınıf- En eğlenceli gösteri (Yılmaz Kutay  İlterişhan Eraslan, Aliye Nur Şimşek,  Selin Sürüm) dalında ödül kazandı.

 

İTK’lı öğrenciler bizzat kendilerinin hazırladığı mini gösterileri Piri Reis Kolejinde diğer okullardan gelen yaşıtlarına ve öğretmenlerine sunarak büyük beğeni topladı.

 

İTK 2.Yabancı Dil zümresi,  İTK’lı öğrencileri diğer okullarda Fransızca öğrenen öğrencilerle bir araya getirmek, onlara yaşıtlarıyla karşılaşma fırsatı sağlamak, ders saatleri dışında da 2.yabancı dil olarak seçtikleri Fransızca dilini kullanabildiklerini kendilerine gösterme amacıyla bu etkinliğe katılımı ders dışı etkinlikler olarak planlamaktadır.