İzmir Özel Türk Koleji

İTK’LI SPORCULAR AVUSTURYA GENÇLİK SPOR OLİMPİYATLARINDA

28.06.2017 00:00:00

 

22-26 Haziran 2017 tarihleri arasında Avusturya’nın Klangenfurt şehrinde gerçekleşen United World Games Gençlik Olimpiyatları’na İzmir Özel Türk Koleji, basketbol, tenis, voleybol, futbol gibi birçok farklı spor branşlarda katılım göstererek ülkemizi temsil etti.

 

Sporun birleştirici özelliğini tüm dünya gençlerine aşılamayı amaçlan bir organizasyon olan United World Games’nin vizyonu spor dünyasındaki ortak tutkularla tüm dünyadaki genç sporcuları birbirine bağlamaktır. 2005 yılından bu yana devam eden organizasyona bu yıl 40’tan fazla ülke ve İzmir Özel Türk Koleji dahil 400’ün üzerinde takım katılım göstererek tüm genç sporcuların keyifli vakit geçirebilmeleri amaçlanmıştır.

 

4 gün boyunca İTK’nın Konak Bahattin Tatış, Marmaris ve Manisa Kampüslerinden gençler bu büyük ölçekli uluslararası organizasyonda spor ile dolu günler geçirdiler. Turnuva sonucunda İzmir Özel Türk Koleji Konak Bahattin Tatış Kampüsü kız basketbol takımı çeyrek final oynarken, İzmir Özel Türk Koleji Marmaris kampüsü tenis erkek takımı ise 3. olmuştur.