İzmir Özel Türk Koleji

İTK’NIN GAUS MATH ŞAMPİYONLARI

10.05.2016 00:00:00

Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği İngilizce olarak gerçekleştirilen ve uluslararası niteliği olan “Gauss Math Contest” tüm dünya ile eş zamanlı olarak 11 Mayıs tarihinde düzenlendi.

7. ve 8. Sınıf düzeyindeki öğrencilerin katıldığı ve amacı öğrencilerin matematik problemlerini çözme konusundaki yeteneklerini geliştirmek olan “Gaus Math Contest”’e öğrencilerimiz matematik öğretmenlerinden Aslı Eryılmaz Akçalı, Neslihan Çakmak ve Tuğçe Ulu ile hazırlandılar.

Sınav sonuçlarına göre 8. Sınıf seviyesinde İTK Bahattin Tatış Kampüsü öğrencilerimizden Yarkın Siyez, Bensu Lenger, Cansu Lenger 150 tam puan alarak birinci oldular. 7. Sınıf seviyesinde İTK Bahattin Tatış Kampüsü öğrencilerimizden Ulaş Utku Bedel ve Emre Özdemir de 150 tam puan alarak birinci oldular. Ayrıca, İTK Bornova Kampüsü öğrencilerimizden Can Ergül ve İTK Büyükçiğli Kampüsü öğrencilerimizden Beril Akçay ve Ceylin Güler 150 tam puan alarak 1. oldular.

Öğrencilerimiz elde ettikleri bu başarılar ile Kanada Waterloo Üniversitesi’nin verdiği Üstün Başarı Sertifikası’nı almaya hak kazandı. İTK’lı öğrenciler, İngilizce olarak uygulanan bu matematik sınavı ile hem İngilizce düzeylerini hem de matematik becerilerini uluslararası platformda bir kere daha duyurdular.