İzmir Özel Türk Koleji

İTK’lı Öğrenciler Fransız Kültür Yılbaşı Atölyesinde Keyifli Vakit Geçirdi.

19.12.2017 00:00:00

İTK 2.Yabancı Diller Zümresi tarafından her sene uygulanan “Okul Dışı Etkinlikleri”nden biri olan "Fransız Kültür Yılbaşı Atölyesi" Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Bornova ve Manisa Kampüslerinden 4.sınıf öğrencileri ve velileri ile 16 Aralık Cumartesi günü  Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

 

Fransız Kültür Merkezi Kurs Müdürü Güzin Bozduman'ın yetkisinde yabancı uyruklu öğretmenlerden Nathalie Kohen, Loic Talhoen ve Manon'un İTK’lı öğrenciler için hazırladığı 3 atölye çalışması yapıldı.

 

Atölye çalışmalarının içeriğinde film izleme, yılbaşı süsleri hazırlama, Noel babaya mektup yazma ve yılbaşı kartı oluşturma gibi birçok eğlenceli öğreti vardı. Atölye süresince Fransızca Öğretmenleri tarafından öğrencilere Fransızca hitap edilerek, öğrencilerin seçtikleri dili daha iyi anlamaları sağlandı.

 

İTK’lı öğrenciler, etkinlik sonrası onları bekleyen velilerine Fransızca Öğretmenleri Bilgen Tunalı, Meltem Ergezen ve Julie Pascale Demir teslim etti. Fransız Kültür Merkezi'nden mutlu ayrılan İTK’lı öğrenciler hem keyifli hem de Fransızca dolu bir gün geçirdi.