İzmir Özel Türk Koleji

İTK’lı Öğrencilerden Şiddete Hayır Yemini

20.12.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji PDR Bölümü değerler eğitimi ve İzmir Belediyesi Turuncu Hareketi kapsamında lise öğrencilerine  Kadın Hakları Koruma Derneği Başkanı Engin Demir tarafından "Hepimiz Eşitiz, Hepimiz Değerliyiz" konulu sunum İTK Büyükçiğli Kampüsünde gerçekleşti.

 

Şiddetin ne olduğu? Nasıl önleneceği ve şiddete uğrayan bireylerin nerelere başvurabileceğine vurgu yapılan sunumda 9 Eylül Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı ve Kadın Hakları Koruma Derneğinin sponsorluğunu yaptığı "5 dakika" isimli kısa film izlendi. Sunum sonunda kız ve erkek öğrencilerden oluşan temsili bir grup öğrenci ile sembolik bir yemin töreni yapıldı.

 

İTK lı Öğrenciler “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na,/ Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı,/ şimdinin  modern  Türk Genci, /ileride de bilinçli yetişkini olarak, /hiçbir canlıya şiddet uygulamayacağıma, /uygulanan şiddete tanık olduğumda göz yummayacağıma/ ve bu tür durumlarda sessiz kalmayacağıma/şerefim üzerine söz veriyorum”diyerek farkındalık yarattı.