İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE “İTK ÇOK SESLİ ÇOCUK KOROSU”NDAN GÖRKEMLİ 9 EYLÜL KUTLAMALARI

09.09.2016 00:00:00

Güzel şehrimiz İzmir’e düşman işgalinden kurtuluşunu ve Türk ulusuna bağımsızlığını kazandıran 9 Eylül’ün 94.yıldönümü kutlamaları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda hazırlanan görkemli etkinliklerle kutlandı.

 

İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü, Büyükçiğli Kampüsü ve Bornova Kampüsü öğrencilerinden oluşan   “İTK Çok Sesli Çocuk Korosu” da gerçekleştirilen çoşkulu kutlamalarda yer aldı.  

 

Büyük mücadeleler ve fedakarlıklarla Türk ulusuna bağımsızlığını kazandıran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının minnetle anıldığı kutlamalara İzmirliler coşkuyla ortak olurken, “İTK Çok Sesli Çocuk Korosu” eşliğinde ve Şef Uğur Sayınbatur yönetimindeki Kültür Modern Brass Ensemble konseri zleyecilerin büyük beğenisini topladı. Konserde 10. Yıl Marşı, İzmir’ in Dağlarında Çiçekler Açar Marşı gibi birbirinden güzel marşları seslendiren koromuz dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.

 

İTK Çok Sesli Çocuk Korosu son iki yıldır Türkiye Korolar Yarışmalarında birinci olurken Uluslararası Roma Müzik Festivalinden davet alarak ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.