İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN İTK’YA TEŞEKKÜR

04.11.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü, Büyükçiğli Kampüsü ve Bornova Kampüsü öğrencilerinden oluşan   “İTK Çok Sesli Çocuk Korosu” güzel şehrimiz İzmir’e düşman işgalinden kurtuluşunu ve Türk ulusuna bağımsızlığını kazandıran 9 Eylül’ün 94. yıldönümünde gerçekleştirilen görkemli etkinliklere 48 öğrenci ve 6 öğretmeniyle katıldı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Buğra Gökçe, İzmir Özel Türk Koleji öğrenci ve öğretmenlerinin İzmir adına çok önemli olan bu etkinliğe katılmış olmalarından çok memnun olduklarını ve Koro performansının tüm İzmirlilerce beğeni ile izlendiğini belirtti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından teşekkür plaketi taktim edilen İzmir Özel Türk Koleji Genel Müdürü Sayın Yiğit Tatış, İTK’da akademik başarılarının yanı sıra sosyal faaliyetlerin de her zaman ön planda tutulduğunu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu jestine teşekkür ederek öğrencilerimiz için büyük bir onur olan bu plaketlerin güzel bir anı olarak yer alacağını ve çalışmalarına daha istekle devam edeceklerini söyledi.

 

İTK Çok Sesli Çocuk Korosu’nda yer alan öğrenciler, yarışmalardaki başarıları kadar Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının minnetle anıldığı kutlamalara katılımlarıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından verilen teşekkür plaketine de layık görülmelerinden büyük onur duyduklarını belirttiler.