İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR OLAY YERİ İNCELEME EKİBİNDEN İTK’YA ZİYARET

03.04.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji’nin sayıları 70’i bulan kulüplerinden en dikkat çeken kulüplerinden Adli Tıp Kulübü öğrencileri, kulüp saatinde önemli isimlere ev sahipliği yaptı.

 

İTK Biyoloji Kulübüne bağlı olan faaliyet gösteren Adli Tıp Kulübü öğrencileri,  İzmir Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekibinden Şube Komiseri Hakan Yeşilyaprak ve Olay Yeri İnceleme Uzmanı Gürcan Gönlügür‘dan eğitim aldılar.

 

Adlı Tıp Kulübü İTK’lı öğrencilerin olayları sorgulamasını, farklı bakış açıları sunabilmesini, takım çalışması yaparak çözüme ulaşabilmesini ve biyoloji bilgisini diğer becerileri ile birleştirerek yorumlayabilmesini sağlamaktadır. Kulüp saatlerinde adli tıp sahasında yapılanları inceleme, saha çalışması yapma, olayları birlikte çözme amaçları ile yola çıkan kulüp öğrencileri hep birlikte beyin fırtınası yaparak sonuca ulaşmaktadır.

 

İTK’lı öğrenciler,  öncelikle olay yeri incelemenin çalışmalarında kullandıkları yöntem ve teknikleri içeren bir sunum ile bilgilendirildi. Ardından öğrenciler İTK bahçesinde saha çalışması yaparak keyifli zaman geçidi. İTK’lı öğrencilerin sorularını cevaplayan Yeşilyaprak ve Gönlügür öğrenciler ile deneyimlerini paylaştı.