İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLIYOR

09.09.2017 00:00:00

İTK Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Bornova, Marmaris ve İTK Manisa Kampüsleri ile yüzlerce eğitimcisi, binlerce öğrencisi ve on binlerce mezunu ile 68. yılını dolduran İzmir Özel Türk Koleji’nde 2017-2018 eğitim öğretim yılı Genel Kurul Toplantısı ile başladı.

 

Tüm kampüslerdeki görevli öğretmenlerin, idarecilerin ve çalışanların katılımıyla İTK Bahattin Tatış Kampüsü Cahit Gürkan Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Genel kurul toplantısının açılış konuşması İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış tarafından gerçekleştirildi. Tatış konuşmasında; “Misyonumuz bizim ortak hedefimizde buluşmamız için çok önemli, biz misyonumuza samimiyetle inanan ve eğitim öğretim hizmetlerimizi bu misyon çerçevesinde veren bir kurumuz. Bunun için özellikle yeni gelen arkadaşlarımızın bunu okuması ve içselleştirmesini rica ediyorum. Bizler doğru seçimler yapabilen zor zamanlarda bile etik kurallara uyabilen analitik becerileri yüksek olan çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan yalnızca başarılı bir iş adamı, iş kadını değil sanatta da katkısı olan, sosyal hizmette de katkısı olan, siyasette de katkısı olan çağdaş yani laik, demokratik ve Atatürk ilkelerine bağlı dengeli, zamanını doğru yönetebilen mutlu Türk gençleri yetiştirmek istiyoruz. Türk örf ve adetlerine saygı duyan sahiplenen ve yücelten gençler. Bizler için misyon ve içinde barındırdığı değerler çok önemli ve İzmir Özel Türk Kolejini İzmir Özel Türk Koleji yapan ana unsur bu misyondur.” dedi.

 

Yazın her yıl olduğu gibi tüm kampüslerdeki fiziki alan yapılanmaları ve çalışmalarına da değinen İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış, İzmir Özel Türk Koleji’nin bu eğitim öğretim yılı itibariyle önemli projelere imza atacağının da müjdesini verdi.

 

Genel Kurul Toplantısının ardından İki hafta boyunca devam edecek olan oryantasyon ve akademik seminer programlarına geçildi. İzmir Özel Türk Kolejinin beş kampüsünde eş zamanlı düzenlenecek okul açılışlarıyla 11 Eylül 2017 Pazartesi günü İTK öğrencileri ve velileri de ders yılına başlayacak.