İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ 64. DÖNEM MEZUNLARI DİPLOMALARINI ALDI

05.06.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris ve Manisa Kampüslerinden mezun olacak 232 son sınıf öğrencisi diploma töreninde bir araya gelerek görkemli bir kutlama ile okullarına veda etti.

 

1500’e yakın konuğun yer aldığı diploma töreninde, 232 öğrencinin Atatürk’ün izlerini taşıyan İTK Uşakizade Köşkü’nden çıkarak yaptıkları selamlama yürüyüşü herkesi gururlandıran görkemli bir tablo çizdi.

 

Bu yıl 67.yılını kutlayan İzmir Özel Türk Koleji’nin Mezuniyet Törenine İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış, İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış, veliler, öğretmenler, İTK Mezunları Derneği üyeleri, İzmir Özel Türk Koleji eski yöneticileri ve mezunları katıldı.

 

İTK Bahattin Tatış Kampüsünde yer alan İTK Uşakizade Köşk’ünde gerçekleşen törende, konuklar 1956 yılından bu yana gelenek olan İTK Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde karşılandı. Törenin açılış konuşmasını kendisi de bir İTK mezunu olan İTK Genel Müdürü Sayın Yiğit Tatış yaptı.  Tatış konuşmasında; “Genç arkadaşlarım sizleri yetiştirirken her yaptığımız faaliyette misyonumuza uygun bir şekilde ilerlemek için gayret gösterdik. Çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, doğru seçimler yapabilen, mutlu ve sağlıklı Türk gençleri yetiştirmek için çabaladık ve başardık.” dedi ve ekledi “Hayatta hep başarı için aç olun. Hep yaptığınızın biraz daha iyisini yapmak için çabalayın. Hep mütevazı olun. Yalnız davranış olarak değil, hayata bakış açısı olarak da. Elinize doğuştan verilmiş olan bazı fırsatlar ve avantajlar olabilir bunlardan dolayı kendinizi rahat hissetmeyin. Arkadaşlarınız ile ilişkilerinizi koparmayın. Aileniz ve arkadaşlarınız ile kuracağınız olumlu ilişkiler sizin hayattaki en büyük gerçek mutluluk kaynağı olacaktır. Başarılarınızda olduğu kadar başarısızlıklarınızda da hatalarınızda da sorumluluk alın. Çünkü gerçek başarıyı ancak erdemli bireyler elde eder.” Dedi.

 

Yine İTK mezunu olan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış gerçekleştirdiği konuşmasında İzmir Özel Türk Koleji öğrencilerinin 2016 - 2017 ders yılında, YGS ve TEOG’ta yüksek başarı oranına dikkat çekerek “Sizleri tam donanımlı yetiştirdiğimize inanıyorum,  bunlar sadece akademik göstergelerdir. Biz sizleri yalnızca akademik olarak değil, yabancı dilinizle,  sanat ve sporla,  araştırmacı kimliğinizle çok yönlü yetiştirdik ve hatta iddia ediyorum ki OECD deki Avrupa standartlarının üzerinde yetiştirdik. ” dedi.

 

Tatış konuşmasında İTK’dan mezun olacak pırıl pırıl gençlere; “67 yıldır vazgeçmediğimiz, sizlere de vermeye çalıştığımız en önemli misyonlardan biri Atatürkçülük oldu. Sevgili Mustafa Kemal Atatürk’ün bir zamanlar yaşadığı bu ulvi mekanda, onun ışığı altında yetiştirildiniz. Ülkemizin doğru yolu olan, Atatürkçülüğü tam olarak benimsediğinize ve temsil etme yeteneklerine sahip olduğunuza inancımız tamdır.” dedi.

 

Konuşmalar sonrası okul birincilerinin rozet takımı ve okul kütüğüne plaket çakma seremonisinin ardından, tüm öğrenciler okul kuruluş sıralamalarına göre diplomalarını aldılar. İTK Uşakizade Köşkü merdivenlerinde bir araya gelen öğrencilerin Veda Oratoryosu ile İTK Marşını söyleyerek keplerini atmaları gecenin muhteşem finalini oluşturdu.