İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ’NDE 68. KEZ EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLAMANIN GURURU YAŞANDI

20.09.2017 00:00:00

1950 yılında Bahattin Tatış tarafından kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, çağdaş, dengeli ve mutlu Türk gençleri yetiştiren İzmir Özel Türk Koleji 11 Eylül günü 68. kez yeni bir eğitim öğretim yılına başladı.

 

İzmir Özel Türk Koleji’nin Konak Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris, Bornova ve Manisa Kampüslerinde eş zamanlı olarak düzenlenen törenlere ilkokuldan lise son sınıfa kadar tüm öğrenciler, veliler, mezunlar ve idareciler katıldı. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızı korumak ve bizlere Cumhuriyeti kazandırmak için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimiz ve bugün de terörle mücadele ederek demokrasi ve ülke bütünlüğümüz için mücadele eden tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenlerde okul müdürleri 2017-2018 eğitim öğretim yılı için dileklerini ve düşüncelerini paylaştı. İzmir Özel Türk Koleji’nden bir önceki eğitim öğretim yılında mezun olan öğrencilerimiz de öğrenci arkadaşlarına seslendi.  Törenlerde bu yıl da İzmir Özel Türk Kolejli öğrenciler İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Türkçe dillerinde dostluk mesajları verdiler.

 

İzmir Özel Türk Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oğuz Tatış başarılarla dolu bir yıl diledi.

İTK Manisa Kampüsündeki törenin açılış konuşmasını yapan İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm vatanımızı korumak ve bizlere Cumhuriyeti kazandırmak için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimiz ve bugün de terör ile mücadele ederek demokrasi ve ülke bütünlüğümüz için mücadele eden tüm şehirlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla andıklarını belirterek  “Değerli İzmir Özel Türk Koleji Ailesi, Sevgili Gençler; Özel Türk Koleji kurulduğundan bu yana bazı prensiplerden hiçbir zaman için ödün vermemiştir. Bu prensiplerin en başında disiplin gelmektedir. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin bu disiplin prensiplerine sıkı sıkıya bağlı kalmalarının sağlanması en önemli ricamdır. Prensiplerimizin içinde olmazsa olmaz olan demokratik, laik, Atatürkçü, Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığımızdır. El birliği ile bu güzel ideolojimizi tüm yurt satına göğsümüzü gere gere yaygınlaştırmak en önemli ödevlerimizden biridir. İzmir Özel Türk Koleji 68 yıldır bu ideolojiyle yaşamış her arenada çekinmeden bu prensibini deklare etmiştir ve de edecektir. Her kim ne derse desin değerli çocuklarım, İzmir Özel Türk Koleji Atatürkçülüğün kalesi olarak ilelebet payidar kalacaktır.” dedi.

 

İTK Marmaris Kampüsünde gerçekleştirilen okul açılışına katılan İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış açılış konuşmasında “İzmir Özel Türk Koleji ailesi olarak 68. Yılımıza başlıyoruz. Bu ailenin en değerli üyelerinden birisi olan Marmaris Kampüsümüzün bu sene 5. yılı. Tam 68 yıldır doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, mutlu ve dengeli Türk gençleri yetiştiriyoruz. Atatürk ilke ve değerlerine bağlı ve bu değerleri anlayan gençler yetiştiriyoruz. Ülkemizin bugün belki de en çok ihtiyacı olan; sizler gibi aydın, erdemli, laik ve modern gençler. Bugün bu okulda öğretmenlerinizin size aktardığı bilgiler ile ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacaksınız. Dünyamızı daha iyi bir dünya yapacaksınız. “ dedi.

 

İTK Bahattin Tatış Kampüsünde gerçekleşen okul açılışına katılan İTK Büyükçiğli Kampüsü Eski Müdürü İpek Deniz ise açılış konuşmasında “Bu sıralarda başlıyor. Özel Türk Kolejli olmanın, başarıyı tatmak istemenin duyguları… Aynen sizlerin durduğu sıralarda başlıyor. Biz hep şunu söyledik “En hakiki mürşit ilimdir bize, yüce Atatürk’ün izindeyiz biz. Ey Vatan Ey Millet sen güven bize yarına hazırız size.” Bizler Yarınlarda Var Olmak için sizleri yetiştiriyoruz.” dedi.

 

İTK’da Bir Gelenek: Bayrak Flama Devir Teslim Töreni

İzmir Özel Türk Koleji’nde bir gelenek olan ve her eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen Bayrak Flama Devir Teslim Töreni bu yıl da düzenlendi. İTK’dan mezun olan öğrenciler bayrak flama devir teslim töreninde Türk Bayrağını ve İTK flamasını arkadaşlarına teslim ettiler. Bahattin Tatış Kampüsünde öğrencilere seslenen İTK 2017 Mezunu Kaya Kapağan konuşmasında “ Okulumda önce kucaklandım, sevildim, güvenmeyi öğrendim. Güvenince sordum, sorgulamayı öğrendim. Bazen sınırlarımdan taştım, durulmayı öğrendim. Durulurken saygı duymayı öğrendim. Yüreklendirildim, daha iyisini yapmak için çabalamayı öğrendim. Galiba bugün çok sevdiğim öğretmenlerimin bana verdiklerinin kıymetini öğrendim. Ben okulumda hiç duvara çarpmadım yürürken de koşarken de büyümek için çabalarken de hatalar yaparken de aslında ben hep kucaklandım. İşte bu yüzden bugün ben; mutlu bir üniversite öğrencisi olarak karşınızdayım. Bütün öğretmenlerime bana kattıkları için çok teşekkür ederim.  Bu kocaman kampüsün her köşesinde sizin de benimkiler gibi değerli anılarınız olacak cebinizde kalan. İçinde arkadaşlıkların, dostlukların, Atamızın yaşadığı Köşkün, öğretmenlerimizin, bizi minicikken besleyen Ayşe Teyzelerin olduğu güzel anılar.”

 

Beş kampüste de eş zamanlı gerçekleşen törenler, İTK Okul Marşı’nın söylenmesinin ardından, öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde sınıflara gitmesi ile son buldu.