İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ’NDE ANLAMLI ÖĞLE YEMEĞİ

16.03.2018 00:00:00

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ’NDE ANLAMLI ÖĞLE YEMEĞİ

İzmir Özel Türk Koleji Yöneticileri, Müdürleri ve Mezunlar Derneği; çocukları İzmir Özel Türk Koleji’nde eğitim alan şehit aileleri ve gazileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

İzmir Özel Türk Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış’ın ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış, Okul Müdürleri, Direktörler ve Mezunlar Derneği Üyeleri yer aldı.

İzmir Özel Türk Koleji’nin kampüslerinin lokasyonundan dolayı farklı ilçelerden gelen şehit aileleri ve gazilerin bir arada olduğu yemekte İTK’lı ortaokul öğrencilerinin seslendirdiği “Çanakkale Destanı” oratoryosu büyük beğeni aldı. Konuklar, İzmir Özel Türk Koleji tarafından gerçekleştirilen yemeğin şehit ailelerini ve gazileri bir araya getirdiğini, İzmir’de şehit aileleri ve gaziler için böyle organizasyonların tekrarlanmasının, ailelerin birbirine yakınlaştırması açısından önemli olduğunu ifade etti.

İTK Mezunları Derneği de etkinlikte yer alarak başta “İTK Mezunları Derneği Sanat Sezonu” kapsamında gerçekleştirilen konserler olmak üzere, yıl boyunca düzenlenen etkinliklerden elde edilen gelirin, İTK’da eğitim gören şehit ve gazi ailelerinin çocukları ile maddi imkanı olmayan öğrencilerin kitap masraflarının karşılandığı “İTK Mezunları Kitap Bursu”na aktarılmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.