İzmir Özel Türk Koleji

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ’NDEN “ÖĞRETMEN DEĞİŞİM PROGRAMI” PROJESİ

03.11.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Akademik Koordinatörü Bahar Ergin Faat ve İngiltere Aylward Academy Uluslararası Okul Koordinatörü Hasan Kocaçınar bir öğretmen eğitim programı nasıl yapabiliriz düşüncesinden yol çıkarak bu yıl ilk defa gerçekleşen bir öğretmen değişim programına imza attılar.

 

Aylward Academy ile 3 yıldır PSSP (Partner School Science Program kardeş okulu olan İzmir Özel Türk Koleji Uzay Kampındaki PSSP zirvesinde bir araya geldi. Farklı kültür ve eğitim sistemine ait iki okulun birbirini tanıması, fikir alışverişinde bulunması ve farklı projeler oluşturması amacı ile oluşturulan bu programda, Melisa Lunn (Müzik Öğretmeni, Neguissie Abebe ( Matematik Öğretmeni) ve Hasan Kocaçınar (International School Coordinator/ Beden Eğitimi öğretmeni) misafir olarak ülkemize gelip kendi branşlarındaki İTK öğretmenleri ile eşleşti.

 

Tüm hafta boyunca İzmir Özel Türk Koleji’nin her kademesindeki farklı branşlardaki derslere misafir olan Aylward Akademi öğretmenleri, zümre çalışmalarına katıldılar, farklı kademelerde örnek ders anlattılar ve ders gözlemleri yaparak geri bildirimlerde bulundular. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören ve kutlamalara katıldılar. Hafta boyunca yoğun bir program geçiren öğretmenler İTK’lı öğretmenler ile beraber Efes Antik Kenti, Meryem Ana ve Matematik köyünü ziyaret ettiler.

 

Daha önce PSSP’de yaptıkları ortak projeleri ile British Council tarafından “International School Award” alan İzmir Özel Türk Koleji ve Kardeş okulu Aylward Academy Nisan ayında tekrar bir araya gelecek.