İzmir Özel Türk Koleji

KALEMLERİNİ KONUŞTURDULAR İTK’NIN GURURU OLDULAR

27.03.2016 00:00:00

Amacı; düşünen, araştıran; dostluk, kardeşlik, barış ve insanca bir yaşam adına sorgulayan çocukların ve gençlerin yeteneklerini bu amaçlar doğrultusunda dünyanın en güçlü iletişim aracı olan kalem ile açığa çıkartmak olan Ulusal Özgür Pencere Çocuk ve Genç Kalem Öykü Yarışması’nda öğrencilerimiz bu yıl da kendi kategorilerinde birçok ödüle layık görüldü.

5-6. sınıflar, 7-8. sınıflar ve lise guruplarındaki çocukların ve gençlerin katıldığı Ulusal Özgür Pencere Çocuk ve Genç Kalem Öykü Yarışması’nın bu yıl Gülten Dayıoğlu, Muzaffer İzgü, Feyza Hepçilingirler, Prof. Dr. Aysu Erden, Doç.Dr. Necdet Neydim, Pakize Özcan, Zeynep Aliye, Şebnem Sema Tuncel, Şeyda Eker ve Feza Tuncel Osken jüri olarak görev aldı.

Yarışma sonuçlarına göre; Genç Öykü Yarışması Kategorisi’nde Bahattin Tatış Kampüsü Fen Lisesi öğrencilerimizden Selin Bıyıklıoğlu “Ölene Kadar Büyümek” isimli öyküsü ile Türkiye Birincisi oldu. Çocuk Öykü Yarışması Kategorisi 5-6. Sınıflarda Bahattin Tatış Kampüsü öğrencilerimizden Bahar Biset Özeren “Öykü Yarışması” isimli öyküsü ile Özgür Pencere Özel Ödülü’ne ve yine aynı kampüsten Efe Cangara ise “Dünden Bugüne” isimli öyküsü ile Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Öğrencilerimiz ödüllerini Mayıs ayı sonunda ODTÜ Mersin Koleji Kampüsü’nde yapılacak törende verilecek. Ayrıca yarışmaya katılıp öyküleri ile başarılı olan öğrencilerin öyküleri “Anne Bak Penceremde Öykü Var! -12” isimli kitapta toplanacak ve kitabın geliri yine eğitim için kullanılacak.