İzmir Özel Türk Koleji

MANİSA'DA ‘MUTLU VE BAŞARILI ÇOCUK NASIL YETİŞTİRİLİR?’ ETKİNLİĞİ

27.05.2016 00:00:00

Anaokulundan lise son sınıfa kadar verdiği kaliteli ve yenilikçi eğitim ile Ege Bölgesi’nin göz bebeği bir eğitim kurumu olan Özel Türk Koleji tarafından ilki Nisan ayında gerçekleştirilen “En” Çocuklar İçin Okul Aile El Ele Eğitim Seminerleri’nin ikincisi 12 Mayıs Perşembe günü düzenlendi.

Yardımcı Doçent Doktor Özgül Polat ve Doktor Bülent Madi’nin "Gelişen Beyin Şifrelerini Çözerek Fark Yaratmak", Uzman Psikolojik Danışman-Aile Danışmanı Ferhan Bıçakçılar ise "Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirmede Aile ve Okulun Önemi" konu başlıklarında söyleşiler gerçekleştirdikleri Nisan ayındaki seminerden sonra Mayıs ayındaki seminerin konuğu ise Dr. Özgür Bolat oldu.

Manisa Saruhan Otel’de gerçekleştirilen İTK’lı veliler, yöneticiler, eğitimciler, Manisa ve İzmir’den yoğun bir dinleyici kitlesi katılım gösterdiği seminere  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar da dinleyici olarak katıldı. Seminerden önce kısa bir konuşma gerçekleştiren Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Özel Türk Koleji’ni Manisa’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını, eğitim seminerlerinin katılımcılar için pozitif katkıda bulunduğunu ve katılımın yüksek olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti ve sözü Dr. Özgür  Bolat’a bıraktı.  

Dr.  Özgür  Bolat  seminerde “Mutlu  ve  başarılı  bir  insan  nasıl  yetiştirilir?”  sorusundan  yola çıkarak,   oluşturduğu başarı ve mutluluk modelini dinleyicilere aktardı. Seminer kapsamında başarı modelini katılımcılarla paylaşan ve ailelere somut öneriler sunan Dr. Özgür Bolat “Hangi aileler mutlu ve başarılı çocuk  yetiştirir?”, “Övgü  neden  zararlıdır?”  “Övmek yerine ne yapılmalıdır?”,  “Zeki  çocuklar  neden  öğrenemez?”   “Çocuğa ödül vermek onlara nasıl zarar verir?”,   “Rekabet neden motivasyonu düşürür?” gibi soruları yanıtladı. 

“En” Çocuklar İçin Okul Aile El Ele Eğitim Seminerleri’nin bu ayki konuğu olan Dr. Özgür Bolat’a teşekkür belgesini Yunusemre Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Çengel taktim etti.