İzmir Özel Türk Koleji

Minik Eller Kütüphanesi

07.06.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Büyükçiğli Kampüsü İlkokulu ve Ortaokulu, Türkçe Öğretmeni Didem Bal ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Deniz Dartar koordinatörlüğünde, öğrenci ve veli desteği ile “Dileğim Gerçek Oldu‘’ adlı sosyal sorumluluk projesinin birinci aşamasında Karaburun İlköğretim Okulu öğrencilerini ağırlamıştı.

 

Öğrencilere, İTK’lı müzik öğretmenleri ve öğrenciler eşliğinde bando ve müzik enstrümanları tanıtılıp, görsel sanatlar atölyesinde resim öğretmenleri ve İTK’lı öğrencilerle birlikte yılbaşı kartları hazırlanmıştı. Karaburunlu öğrenciler okuldan ayrılmadan İTK’lı kardeşleri onlara yeni yıl hediyeleri vermişti.

 

Projenin ikinci aşamasında ise Karaburun İlköğretim Okuluna kütüphane yapmak hedefi ile ikinci dönem çalışmaları başarıyla tamamlandı. “Minik Eller Kütüphanesi” adı verilen kütüphane açılışı 5 Haziran Pazartesi günü Karaburun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Aytaç, İlçe Şube Müdürü Hüseyin Kaynak, Karaburun İlköğretim Okulu Müdürü Şahin Özdemir ve İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokul ve Ortaokul Müdürü Arzu Eygi eşliğinde gerçekleştirildi.

 

 Çocukları kitaplarla buluşturmanın heyecanını ve mutluluğunun yaşandığı günde Karaburun Kaymakamı Muhammet Özyüksel de makamında ziyaret edilerek projenin devamı için gelecek yıl yapılacak yeni çalışmalar hakkında görüşüldü.