İzmir Özel Türk Koleji

Özel Türk Koleji’nden “En” Çocuklar İçin Okul Aile El Ele Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

07.11.2016 00:00:00

Özel Türk Koleji tarafından ilki Nisan ayında gerçekleştirilen “En” Çocuklar İçin Okul Aile El Ele Eğitim Seminerleri 2016-2017 eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde Manisa Kültür Merkezi Lale Salonunda gerçekleştiren seminere Manisa ve İzmir’den yoğun bir dinleyici kitlesinin yanı sıra İTK’lı veliler, yöneticiler ve eğitimciler de katılım gösterdi.

 

İTK Değerleri ve İTK Eğitim Çerçevesi’ni Manisa’da gerçekleştirdiği “En” Çocuklar İçin Okul Aile El Ele Eğitim Seminerleri ile Manisa’lı velilere sunan Özel Türk Koleji önümüzdeki aylarda da seminerlere devam edeceğini duyurdu. Seminerlerin bu ayki konuğu olan Psikolog Şenel Karaman seminerde “Anne-Babanın Kondisyonu” konusuna değindi. Anne babanın dünyasını işleyen ve katılımcılarla interaktif olarak gerçekleşen seminer dinleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Seminere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Çengel de dinleyici olarak katıldı. Seminerde katılımcılar arasından çekilişle belirlenen 10 davetliye çocuklarımızın güçlü yönlerini keşfetmeleri ve öfke kontrollerini sağlamak amacıyla Psikologlar tarafından geliştirilen tüm anne-babaların çocukları ile oynayabilecekleri yapılandırılmış kutu oyunları hediye edildi.

 

Psikolog Şenel Karaman’a teşekkür belgesini ve plaketini Özel Türk Koleji adına Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Çengel takdim etti.